Květen 2012

Skateboarding♥

26. května 2012 v 19:13 | Ny♥ |  Letní sporty:)

"Chodníkové Surfování" :

Co je Skateboarding?
Skateboarding je extrémní sport. Skate se pouívá buď jako dopravní prostředek nebo k umění či k práci. Člověk, který se tomuhle sportu věnuje se nazývá Skater, Skateboardista, slangově Skejťák.
Historie a Dnešek:
Začátkem 50.let, když surfařům nefoukal vítr a nebyly vlny, začali surfaři jezdit na prvních skateboardech ( nikdo neví kdo vyrobil první skate ). První skateboardy byla dřevěná prkna, na nichž byla zespodu připevněná kolečka z bruslí. Později je firmy začaly vyrábět z tenkých stlačených vrstev, podobně jako je tomuhle dnes. Popularitu skateboardingu proslavil Skateboard Magazine. V roce 1965 se začala v Tv vysílat Mezinárodní mistrovství. Frank Nasworthy vyvíjel ve své firmě kolečka z polyretanu, čímž zvýšil a zvětšil setrvačnost. Roku 1972 popularita skateboardingu stoupá! Firmy investují čas do nových technologií a zlepšení ( začínají se vyrábět Trucky nebo-li nápravy ). Skateboardy byly vyráběny z kanadského javoru ( zlepšily se triky ).
Ty Page, Bruce Logan, Bobby Piercy, Kevin Reed a Z-Boys roku 1976 v Kalifornii jezdili na nakloněných zdích a vypuštěných koupácích bazénech. Nastal nový trend vertikálních ramp, jezdci jezdili rychle a prováděli nebezpečné triky ( slajdy ) nebo fronside / backside. Majitelům skateparku to přineslo větší zodpovědnost ( vývoj lepších chráničů ). Skateboarding se v této éře rozdělil do více disciplín. Přicházely možnosti jak provádět triky ve vertikálních rampách, vynalezl se skok bez pomoci rukou ( známo jako Ollie ) Alanem Gefaldem ( Florida 1976 ), zdokonalování skoků Tonym Alvou ( Kalifornie ). Jelikož většina lidí si nemohla dovolit postavit rampu, tak rostla popularita jízdy na ulici ( Street Skating ). Rodney Mullen, freestylový skejťák, vymyslel spoustu základních triků moderního street skatingu ( kickflip, imposible ). Základní postoje na prkně jsou dva - Goofy a Regular, nebo i Mongoo, ale ten se moc nepoužívá. Základní triky bývají Ollie, Fronside ollie, Backside ollie, kickflip, manual.
Na ulicích se jezdilo na širokých prknech s krátkou špičkou zespodu připevněné plastové plochy, měkká kola ( u nás se jim říká Rybičky ).
Dnešní prkna mají šířku 7 a čtvrt až 8. Kolečka se dělají z extrémně tvrdého polyurethanu s nejtvrdším durometrem.
Mezi naš nejznámější české skejťáky patří Jan Tomšovský ( vertikální rampa ), Marek Zápražný a Tomáš Svoboda. V každoročních závodech proti sobě bojují Slovensko a Česká republika. U nás sice moc lidí na rampách nejezdí, ale úspěchy ve street stylu jsou úctyhodné! Češi se totiž dokázali umístit v evropských i celosvětových závodech na prvních pozicích.

Zajímavosti ze světa skatu :
Světový rekord v ollie drží Denny Wainwright, který olliečkem překonal 113cm. Pro srovnání, český rekord je 101cm, pokořil ho Adam Pelc. Prkno se používá i v armádě! K manévrování uvnitř budou s cílem odhalení drátů, které by mohly spustit pasti. 9.července 2009 Danny Way přeskočl Velkou čínskou zeď, nejdříve tuto překážku pokořil Olliečkem a poté 360 Ollie. Kvalitní prkna jsou značky Blind, Darkstar, Enjoi, Speed demons, World Industried.

Skate zaujal i filmaře : Sk8aři, kde můžete vidět i slavnou legendu Tonyho Hawka ( první na světě udělal obrat 900stupňů, je řazen mezi 10nejlepších sk8 na světě ). Ve filmu se tam také předvedla dívka, která jako první holka na světě udělala otočku 540stupňů. Dále filmy jako Skřípění, Street dreams, Skate or Die, Vrať se ke dřezu!

Tvary Skateboardů!♥:P


Složení :P


Postoje :P

Prkna:D♥


Rampy :D!


Triky:DDD


Skejťáci:D

....A to je vše :P Vaše Ny*♥ :D!...

Agility-parkury

15. května 2012 v 15:52 | La*

Zkuste:)

1)
2)
3)
4)
5)
A potom nám můžete poslat svá videa na náš e-mail.Ma máš e-mail automaticky píšete když na náš blog napíšete zprávu autorovi.Děkujeme že ste si tento článek prohlédly.! :)
La*

Jinej Blog:))*

9. května 2012 v 22:48 | Ny♥

Máme i další Blog:))*

Takže s La* jsme se rozhodli založit ještě jeden blog:) Pokud máte zájem tak se tam koukněte:) a budeme moc rádi když se k nám přidáte:)! Je o Pokémonech takže koho to zajímá tak sem :

http://nyla-pokehra.blog.cz/

....Vaše Ny*♥...

Megablbka Roku:P

2. května 2012 v 18:59 | La*

Mega Blbka:P

Doufám lidi, že nedopadnete takhle :DDD!

:D Vaše La* :P...